Nasz dzień

grafika z budzikiem i napisem NASZ DZIEŃ

Wstajemy o godzinie 6.30. Po porannej toalecie odbywa się wspólne śniadanie. Po obfitym posiłku dzieci i młodzież wybierają się do szkoły albo na praktyki zawodowe zdobywać nowe doświadczenia i nauczyć się czegoś nowego.

Po powrocie ze szkoły, od godziny 13.00, jemy obiad, a po obiedzie jest czas nauki lub ewentualnie czas wolny. Kiedy jest ciepło, dużo czasu spędzamy na naszym podwórku, gdzie aktywnie odpoczywamy i bawimy się.

Do godziny 16.00 odrabiamy lekcje. Pozostały czas przed 18.00 mamy dla siebie. Na 18.00 szykujemy kolację, którą poprzedza modlitwa. Po kolacji sprzątamy, każda „rodzinka” sprząta w swojej grupie według ustalonych między sobą dyżurów. Później zabieramy się do wieczornej toalety.

O godzinie 19.30 spotykamy się wszyscy w Kaplicy, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Najmłodsze dzieci idą spać o godzinie 19.30-21.00, starsze zaś mają czas do 21.30. Cisza nocna zaczyna się u nas o 22, a kończy o 6.30.

Dni w tygodniu pozornie są do siebie podobne, ale zawsze dzieje się coś ciekawego. Możemy urozmaicać je różnorodnymi zajęciami dodatkowymi, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności.

TRANSLATE