Nasz dzień

 

grafika z budzikiem i napisem NASZ DZIEŃ

Wstajemy o godzinie 6.30. Po porannej toalecie odbywa się wspólne śniadanie. Po obfitym posiłku dzieci i młodzież wybierają się do szkoły albo na praktyki zawodowe zdobywać nowe doświadczenia i nauczyć się czegoś nowego.

Po powrocie ze szkoły, od godziny 13.00, jemy obiad, a po obiedzie jest czas nauki lub ewentualnie czas wolny. Kiedy jest ciepło, dużo czasu spędzamy na naszym podwórku, gdzie aktywnie odpoczywamy i bawimy się.

O godzinie 15.00 spotykamy się wszyscy w Kaplicy, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Do godziny 16.00 odrabiamy lekcje. Pozostały czas przed 18.00 mamy dla siebie. Na 18.00 szykujemy kolację, którą poprzedza modlitwa. Po kolacji sprzątamy, każda „rodzinka” sprząta w swojej grupie według ustalonych między sobą dyżurów. Później zabieramy się do wieczornej toalety.

Najmłodsze dzieci idą spać o godzinie 20-21.00, starsze zaś mają czas do 21.30. Cisza nocna zaczyna się u nas o 22, a kończy o 6.30.

Dni w tygodniu pozornie są do siebie podobne, ale zawsze dzieje się coś ciekawego. Możemy urozmaicać je różnorodnymi zajęciami dodatkowymi, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności.

 

TRANSLATE